bilety-lotnicze.Portugalia.com.pl
Od 1999 roku skorzystało z naszych usług 90 000 osób
Świat Tysiąca Marzeń : Grupa TravelOne.pl > bilety-lotnicze.Portugalia.com.pl> Bilety lotnicze > Lotnisko Porto
Szukaj przelotów:
w obie strony
w jedną stronę
Wylot z
world
{k}{n}
Przylot do
world
{k}{n}
Data wylotu
Data powrotu
Dorośli
Dzieci
Niemowlęta
Lotnisko Porto
Lotnisko Porto / Francisco de Sá Carneiro Airport / Aeroporto Internacional Dr. Francisco de Sá Carneiro / Aeroporto do Porto / Aeroporto de Pedras Rubras
www.ana.pt/portal/page/portal/ANA/AEROPORTO_PORTO/
Międzynarodowy port lotniczy położony jest 10 km na północny-zachód od centrum Porto. Nosi imię portugalskiego polityka Francisco de Sá Carneiro. Posiada jeden terminal
Połączenia lotnicze z Polski:Bezpośrednie loty z Polski do Porto nie są dostępne. Najlepiej wybrać lot z przesiadką na jednym z lotnisk Europy.
Dogodne lotniska przesiadkowe w Europie:Najlepsze połączenia lotnicze do Porto oferuje: Paryż (Charles De Gaulle, Orly, Beauvais). Dobre połączenie lotnicze posiada także Londyn (Gatwick, Stansted, Heathrow), Madryt, Hamburg i Frankfurt (Ren-Men, Hahn).
Lokalna siatka połączeń:Porto może służyć jako baza przesiadkowa dla osób podróżujących po Europie Zachodniej – połączenia lotnicze z takimi miastami jak: Paryż (Charles De Gaulle, Orly, Beauvais), Amsterdam, Bruksela, Lizbona, Madryt, Barcelona, Palma de Mallorca.
Linie lotnicze obsługiwane przez lotnisko:Aigle Azur, airberlin, Air Europa, Air France, Air Transat, Brussels Airlines, Clickair, easyJet, Iberia, Lufthansa, Luxair, Ryanair, SATA International, Swiss International Air Lines, TAP Portugal, TACV, TUIfly, transavia.com;
Dojazd z/na lotnisko:Jak dojechać: Do lotniska prowadzi autostrada Porto/Lizbona IP4 łącząca Vila Real i Bragança, natomiast droga A3 łączy Porto i Braga podobnie tak jak IC 1 i IC 24.
Taxi: Dostępne koło hali przylotów 24 godz./dobę. Dystans liczony jest w metrach, cena wzrasta o 20% w święta i weekendy.
Autobus: Dostępne autobusy linii: 601, 602 i 604, kursujące do centrum miasta co 20-30 min. Więcej informacji na stronie: www.stcp.pt. Na dłuższych dystansach (do Vigo i na północno-zachodnie wybrzeże Hiszpanii) również kursują autobusy. Więcej informacji na stronie: www.autna.com.
Pociąg: Linia metra E kursuje od 6.00-1.30. Czas przejazdu to 30 min. Stacja usytuowana na przeciwko terminali lotniska. Więcej informacji na stronie: www.metrodoporto.pt.
Parking przy lotnisku:Parking o pojemności 2000 miejsc postojowych znajduje się przed lotniskiem. Posiada opcje krótko i długoterminowego postoju. Parking P0- zadaszony, P1, P3 i P4 niezadaszone.

państwa w TravelOne.pl